Aktuality

Evropě hrozil v pátek masivní výpadek v dodávkách elektrické energie, takzvaný blackout, uvedl server Der Standard. Důvodem byl silný pokles frekvence v elektrické přenosové soustavě, což narušilo synchronizované evropské vysokonapěťové rozvodné sítě. Díky jednotné ochraně a okamžitým dodávkám elektřiny ze sousedních zemí byl během hodiny obnoven...

EO nabíječky jsou jednoduchým řešením typu plug & charge, které je ideální pro každodenního řidiče elektrického vozidla. Je to jednoduché - vyberte si design, výkon a typ zástrčky. Kdo řekl, že nabíjení musí být komplikované?

Již několik projektů střešních fotovoltaických elektráren (FVE) na historických budovách v České republice bylo zamítnuto kvůli nesouhlasnému stanovisku "památkářů". Tento "přežitek" snad brzy již nebude brzdou pro další rozvoj solárů. Umožnil to průlomový rozsudek Ústavního soudu v kauze "solárů" na střechách Lednicko-valtického areálu.

Od 1. března 2020 byla navýšena podpora programu Nová zelená úsporám pro stávající bytové domy v Praze. V oblasti zateplení bytových domů A.2 např. stoupla podpora pro obvodové stěny z 510 na 680 kč/m2. Při koupi pasivního rodinného domu nebo bytu v pasivním bytovém domě může žádat první kupující. Nově se také podporuje instalace dobíjecích stanic...

Společnost SUNPOWER v květnu ukončí výrobu solárních panelů řady MAX2 s výkonem 360 Wp. Nahradí je novými vysoce efektivními panely následující řady MAX3. My nové typy panelů nabídneme v několika variantách (residenční i komerční), s různým výkonem (390 Wp, 395 Wp a 400 Wp) a v několika cenových kategoriích.